Staj Okulu İyilik Değil, İşimiz

Empatik İnsan Kaynakları tarafından bu yıl 17’cisi düzenlenen StajOkulu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsünde bugün üniversite öğrencilerine kapılarını açtı. StajOkulu’nun açılış konuşmasını yapan Empatik İnsan Kaynakları Genel Müdürü Burhan Koca, kazanımlarının yeni nesle aktarmanın kendileri için bir vazife olduğunu vurguladı.

TEK İSTEĞİMİZ ÜRETMENİZ

Eğitmenlerin gönüllü olarak ders verdiğine dikkat çeken Koca, “Amacımız bu ülkede kazandıklarımızı yeni nesle aktarmak. Bu öğrenciler tarafından iyilik olarak algılanmamalı çünkü bunu yapmak bizim vazifemiz. Dersleri aksatmamanız, hem kendiniz hem de ülkeniz için bir şeyler üretmeniz bizim sizden tek isteğimiz” diye konuştu.

EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE PROJE DENEYİMİ KAZANACAKLAR

30 gün sürecek StajOkulu’nda bilişim ve insan kaynakları bölüm öğrencilerine üniversitedeki teorik bilgilerini sektörde pratiğe dökmeleri ve staj sayesinde kendi potansiyellerini görmeleri sağlanacak. Bilişim öğrencilerinin alanlarında kendilerini daha hızlı yetiştirebilmeleri için yetkin oldukları yazılım programlarında grup oluşturularak baştan sona proje deneyimi kazanma imkanı tanınacak.

ÖNCÜ FİRMALARI GEZEBİLECEKLER

Staj boyunca öğrenciler alanındaki uzman eğitmenlerden ders alırken yine alanında öncü olan firmaları gezme imkanı bulacaklar. Burada departmanların konumlandırılmasını ve şirketler için gereken yetkinlikler hakkında detaylı bilgi sahibi olarak kariyerlerine yön verme fırsatı da bulabilecekler.