Staj Okulu Nedir?

StajOkulu , 2001 yılında 5 gönüllü bilişim eğitmeni ve 22 öğrenci ile ilk sınıfını açmıştı. Bugün itibariyle 500’den fazla bilişim profesyonellerinin gönüllü eğitmen olarak destek verdiği okulda 2000’den fazla öğrenciye staj imkanı sağlamıştır.

Özgün ve henüz benzersiz bir yapıya sahip olan StajOkulu’nda; üniversitelerde eğitim almakta olan gençler, sektöründe uzun yıllardır çalışmış kişilerle bir araya gelip, uzmanlarından ücretsiz eğitim almakta, onların vizyonlarını ve birikimlerini dinleme imkanı bulmaktadır.

Geleneksel stajda her stajyer sadece bir alanda pratiği tanıma imkanı bulurken StajOkulu’nda tek seferde onlarca farklı alanı tanıyıp pratik yapma imkanı bulabilmektedir.

Özellikle bir dikey uzmanlık alanını kendisine henüz “mesleki gelişim hedefi” olarak belirleyememiş olan öğrenciler için StajOkulu eşi bulunmaz bir platformdur. Zira bir alana odaklanmak, eğitimin ve mesleki gelişimin, dolayısıyla başarının en önemli ihtiyacıdır!

Program sonrasında bazı stajyerler, burada ders aldıkları “ustaları”nın projelerine de dahil edilerek mesleki gelişimlerine daha yolun başındayken iş deneyimleri ekleme fırsatı da bulabiliyor. Bu sayede mezuniyetleri sonunda doğrudan bu iş yerlerinde çalışma imkanı da yakalayabiliyorlar.