SSS

Sıkça Sorulan Sorular

StajOkulu, 2001 yılında 5 gönüllü bilişim eğitmeni ve 22 öğrenci ile ilk sınıfını açmıştı. Bu gün itibariyle; 500’den fazla bilişim profesyonelinin gönüllü eğitmen olarak destek verdiği okulda, 2.000’den fazla öğrenciye staj imkânı sağlamıştır. StajOkulu bilişim ve insan kaynakları alanında hizmet vermeye devam etmektedir.

StajOkulu bilişim profesyonellerinin uzmanlık alanlarına göre bilişim derslerini içermektedir. Sadece 2016 ve 2017 döneminde verilen “İnsan Kaynakları”  eğitimlerinde ise birçok öğrenciye bilgi ve deneyim kazanma imkanı sunuldu.

Birçok devlet ve özel kuruluşun sponsor desteğini alan StajOkulu, katılacak öğrenci sayısına bağlı olarak üniversite konferans salonları veya amfilerinde yapılmaktadır. Bu gönüllü faaliyetlerin mekan ihtiyaçları diğer gönüllü teşekküllerin ya da kamu kurumlarının sponsorlukları ile karşılanmaktadır. Her yıl program ile birlikte güncel adres ve kroki yayınlanmaktadır.

StajOkulu’nun 30 günlük eğitimi süresince öğrencilerini profesyonel hayata yönelik eğitmenin yanı sıra şirketlerdeki günlük iş akışını gözlemlemeleri ve ofis ortamlarını görebilmeleri için firma ziyaretleri gerçekleştirmekte.

StajOkulu, bilişim ve insan kaynakları alanında staj arayışı olan üniversite öğrencilerine hitap ediyor. Toplam 6 haftalık (30 iş günü) programda mesleki konuların yanı sıra kişisel ve sosyal gelişim içerikli seminerler ve faaliyetler ile öğrenciler iş hayatına daha hazır hale geliyorlar.

StajOkulu kurumsal web sitesi üzerinden başvuruda bulunan öğrenciler, birebir mülakatlara tabi tutularak başvuruları değerlendirilir. Kontenjan dahilinde en uygun öğrenciler okula kabul edilir. Öğrencilerin ilan edilmiş olan programa tam devamlılığı esas olup bu konuya önemli/geçerli mazeret dışı tolerans gösterilmemektedir. Mazeretli devamsızlık sınırı bulunmakla birlikte sadece devam edilen günlere ait staj evrakı onaylanmaktadır.

StajOkulu programları her yıl gönüllü olan bilişim ve insan kaynakları profesyonellerinin teklifleriyle oluşturulmakta ve uzmanlık alanlarını içermektedir.

StajOkulu’nu 18 yıldan beri tüm üniversiteler tanımaktadır ve staj olarak kabul etmektedir. Birçok üniversite tüm öğrencilerini StajOkulu’na göndermek istediği için her üniversite için belirli stajyer limitlerimiz mevcut. Bu hizmetimizden farklı üniversitelerden birçok öğrencinin faydalanmasını hedeflemekteyiz.

StajOkulu başlangıcından bu yana hiç bir şekilde ücret talep etmemiştir. Tüm kaynaklar gönüllü katılımlar ve sponsorluklar yoluyla sağlanmaktadır.

StajOkulu gönüllü eğitmenleri, eğitimlerinin piyasa değeri ne olursa olsun bu eğitimlerden hiç bir ücret talep etmezler.